Yeni Girişimci Kadınlar

Yeni Girişimci Kadınlar

Güzel bir iş fikrinizin olduğunu düşünüyorsunuz ama yol gösterene ve desteğe mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın beraber işinizi kuralım.

 

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’ni kurmaktaki hedefimiz; bir iş fikri olan kadınların projemizin faaliyetlerine katılmalarını sağlayarak girişimcilik potansiyellerini açığa çıkarmak ve tüketicilere farklı seçenekler sunabilen işletmeler kurmaları için teşvik etmektir. Girişimci adaylarımıza sunacağımız birçok hizmet ve eğitim ile kendine güvenen ve yaratıcı kadınlar olarak rekabet gücü yüksek girişimlerde bulunmaları için yönlendiriyor, yüksek değerli ürünler/hizmetler geliştirmeleri için destekleyerek hem ekonomik hayatta hem de sosyal hayatta daha etkin yer almalarını sağlıyoruz.

 

Kadınların işletmecilik bilgi ve becerilerini geliştirmesi için sunacağımız paket eğitimlerin yanı sıra, iş yönetimi ve mentorlük hizmetimiz ile iş fikirlerini gözden geçirerek daha sağlıklı işletmeler kurmalarını sağlıyoruz. Ayrıca, tanıtım ve pazarlama çalışmaları ile iş yaşamına girmeyi hedefleyen kadınların ihtiyaçlarından yola çıkarak, ayakları üzerinde duran nitelikli işletmeler kurmaları için teşvik ediyor ve sürekli olarak kurumsal destek sağlıyoruz.

 

Projemize katılan girişimci adayı kadınlar, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerimize dâhil olmaktadırlar.  Eğitimlerin sonrasında proje uzmanımız ile kendi iş planlarını hazırlayarak KOSGEB'e başvurmaktadırlar.

 

Proje kapsamında girişimcilik eğitimi alan ve başarılı projesi ile işini kuran kadınlar,sonrasında ortak ofisimizden faydalanabilmektedirler.

Ayrıca, projemize dâhil olan tüm kadınlara rol model olabilecek diğer kadın girişimciler ile söyleşiler düzenlenmekte, sektörlerinde lider olan firmalarla iletişime geçilerek potansiyel yatırımcılara ulaşmaları sağlanmakta ve girişimcilik kapasitelerini arttırıcı konularda seminerler organize edilmektedir.

 

*Belirtilen tüm eğitimler ve hizmetler ÜCRETSİZDİR.

*Kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır.