İşletme Sahibi Kadınlar

İşletme Sahibi Kadınlar

“Kadın isterse yapar!” dediniz ve işe koyuldunuz. Son 1 yıl içerisinde işletme kurduysanız, kira ve stopaj ödemelerinde zorlanıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Bize ulaşın, bu döneminizi atlatmanızda size ofis ve mentorlük desteği sağlayalım.”

 

 

İlçemizde yaşayan ve son 1 yıl içinde kendi işini kurmuş 25 kadın için oluşturduğumuz ortak ofiste, girişimci kadınların ihtiyaç duydukları iletişim ve donanım altyapısını sağlayarak şirket giderlerini düşürmelerine destek oluyoruz.  

 

Öncelikli hedefimiz; işletmelerinin ilk yıllarında desteğe ihtiyacı olan girişimci kadınlar için ofis desteği sunmak ve ortak alanı faaliyete geçirmek, ortak alandan faydalanan kadınların maliyetlerinde tasarruf etmeleri için yardımcı olmak, aralarında işbirliği ve ortaklık geliştirmeleri için teşvik etmek, tanıtım&pazarlama, iş geliştirme eğitimleri ve danışmanlık hizmetinden faydalanmalarını sağlayarak işletmelerinin en hassas dönemlerini başarılı bir şekilde atlatmalarına yardımcı olmaktır.

 

Merkezimizin ortak alan kullanımı yapılan sözleşmeye uygun olarak 25 kadın girişimciye tahsis edilecektir. Ortak alanda her bir kadının ihtiyacını karşılamak üzere bilgisayar, mobilya malzemesi, telefon ve ofis kırtasiyesi temin edilecektir. 

 

Ortak alan ve ofis tahsisine ek olarak, kadınlar işletmelerinin uzun ömürlü ve sürdürülebilir olması için merkezimiz bünyesinde verilecek eğitimlere dâhil olacaklar, proje süresince ve proje sonrasında iş geliştirme mentörlerimiz ve proje uzmanımızdan danışmanlık hizmeti alarak sürekli iletişim halinde kalacaklar ve destek alacaklardır.

 

Ayrıca, projemize dahil olan tüm kadınlara rol model olabilecek diğer kadın girişimciler ile söyleşiler düzenlenecek, sektörlerinde lider olan firmalarla iletişime geçilerek potansiyel yatırımcılara ulaşmaları sağlanacak ve girişimcilik kapasitelerini arttırıcı konularda seminerler organize edilecektir. 

 

*Belirtilen tüm eğitimler ve hizmetler ÜCRETSİZDİR.

*Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.

*Hedef grup 18-40 yaş aralığındaki kadınlardır.