Evinde Üretim Yapan Kadınlar

Evinde Üretim Yapan Kadınlar

Evinizde ürettiklerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak istemez misiniz? Bize ulaşın, size ürünlerinizi pazarlama ve işinizi büyütme konusunda destek olalım. 

 

Evlerinde çalışarak tekstil, cam & porselen, ahşap işleme, teraryum, takı ve aksesuar, hediyelik eşya, kek, pasta, kurabiye gibi çeşitli ürünleri üreten ve bu ürünleri sosyal medya üzerinden tanıtıp satmaya çalışan 25 kadın, projemizin atölyelerinden faydalanan grubu oluşturmaktadır. 

Merkezimiz bünyesinde yer alan; mutfak atölyesi, dikiş atölyesi, takı tasarım atölyesi, seramik atölyesi, çini atölyesi, teraryum atölyesi ve ahşap atölyelerinde, el sanatı yapan kadınlarla atölye kullanım programı yapılarak, belirlenen iş kolunun hem daha aktif olarak kullanılmasını teşvik etmek hem de kadınların daha fazla ürün geliştirip üretim maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için üretim malzemelerini temin ediyoruz. Ortak atölye tahsisinin yanı sıra, KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini de içeren çok kapsamlı eğitim paketleri ile kadınlara daha fazla yetkinlik kazandırarak işletmelerin uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyoruz. KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonrasında merkezimizde çalışan proje uzmanımız ile birlikte projelerini yazmakta ve KOSGEB’e başvuru yapmaktadırlar.

Ayrıca, projemize dahil olan tüm kadınlara rol model olabilecek diğer kadın girişimciler ile söyleşiler düzenlenmekte, sektörlerinde lider olan firmalarla iletişime geçilerek potansiyel yatırımcılara ulaşmaları sağlanmakta ve girişimcilik kapasitelerini arttırıcı konularda seminerler organize edilmektedir.

 

*Belirtilen tüm eğitimler ve hizmetler ÜCRETSİZDİR.

*Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.