Amacımız

Amacımız

Amacımız; girişimci adayı ve kendi hesabına çalışan kadınların, yaratıcı iş fikri geliştirme, yenilikçi girişimcilik ve iş yönetimi/geliştirme, e-ticaret eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetleri aracılığı ile kendine güvenen ve yaratıcı kadınlar olarak bireysel veya diğerleri ile işbirliği içinde, rekabet gücü yüksek girişimlerde bulunmaları ve katma değeri yüksek ürün ve hizmetler geliştirerek, ekonomik ve sosyal hayatta daha etkin yer almalarına katkı sağlamaktır.

 

Merkezimizde, dört farklı gruba hizmet verilmektedir:

 

* İşletmesini açmış ancak çeşitli sebeplerle (kira, stopaj, vergi vb.) desteğe ihtiyacı olan; işletme kurmak için ofis arayan 25 kadının hedeflerine ulaşabilmeleri için ortak ofis alanımızda çalışıp, işletmelerini güçlendirmelerine imkân sağlıyoruz.

 

 

* Uzman eğitmen kadromuzla yeni bir iş fikri olan girişimci kadınlara temel girişimcilik eğitimleri vererek, motive ediyor ve başarılı işletmeler kurabilmeleri için gerekli olan iş planını hazırlamak konusunda destek veriyoruz.

 

 

* El emeği üreten; çini, seramik, ahşap, takı, dikiş, mutfak, teraryum gibi ürünlerin satışını yaparak çalışan kadınlara da üretim maliyetlerini düşürmeleri için atölye, makine ve sarf malzemesi desteği sağlıyoruz.

 

 

* Evinde el emeği ürün üreten kadınlarımıza satış yapmaları için stant, satış yeri desteği sağlıyoruz.