Evinde üretim yapan kadınlar

Evinde üretim yapan kadınlar

Evinizde ürettiklerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak istemez misiniz? Bize ulaşın, size ürünlerinizi pazarlama ve işinizi büyütme konusunda destek olalım. 

 

Evlerinde çalışarak tekstil, cam & porselen, ahşap işleme, teraryum, takı ve aksesuar, hediyelik eşya, kek, pasta, kurabiye gibi çeşitli ürünleri üreten ve bu ürünleri sosyal medya üzerinden tanıtıp satmaya çalışan 25 kadın projemizin atölyelerinden faydalanacak grubu oluşturmaktadır. 

Merkezimiz bünyesinde yer alacak atölyelerde, belli bir el sanatı yapan kadınlarla atölye kullanım programı yapılarak, belirlenen iş kolunun hem daha aktif olarak kullanılmasını teşvik etmek hem de kadınların daha fazla ürün geliştirip üretim maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için üretim malzemelerini temin ediyoruz. Ayrıca atölyenin ilk ayki kullanımı sürecinde, olası kazaların engellenmesi amacı ile tüm kadınlara iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları ile ilgili seminer vererek bilgilenmelerine destek oluyoruz.

Ortak atölye tahsisinin yanı sıra, e- ticaret eğitimleri ve KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini de içeren çok kapsamlı eğitim paketleri ile kadınlara daha fazla yetkinlik kazandırarak işletmelerin uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyoruz. Kadınlar, alacakları e-ticaret eğitimleri sayesinde ürettiklerini internet üzerinden birçok mecrada pazarlama imkânına kavuşacaklar ve satış ağlarını genişleteceklerdir. KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonrasında merkezimizde çalışan proje uzmanımız ile birlikte projelerini yazacaklar ve KOSGEB’e başvuru yapacaklardır.

Ayrıca, projemize dahil olan tüm kadınlara rol model olabilecek diğer kadın girişimciler ile söyleşiler düzenlenecek, sektörlerinde lider olan firmalarla iletişime geçilerek potansiyel yatırımcılara ulaşmaları sağlanacak ve girişimcilik kapasitelerini arttırıcı konularda seminerler organize edilecektir.

 

 

*Belirtilen tüm eğitimler ve hizmetler ÜCRETSİZDİR.

*Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.

*Hedef grup 18-40 yaş aralığındaki kadınlardır.